The Ring: Wawrzyk wśród gwiazd nowej generacji

15.02.2012 / Andrzej Wawrzyk / Boks

Zdaniem Douga Fischera z prestiżowego magazynu pięściarskiego „The Ring” niepokonany na zawodowych ringach Andrzej Wawrzyk (23-0, 14 KO) TREC TEAM mógłby być jedną z atrakcji gali bokserskiej organizowanej przez telewizję HBO. Ekspert „Biblii Boksu” widzi 24-letniego Polaka w gronie uczestników imprezy z udziałem obiecujących zawodników kategorii ciężkiej, podobnej do tej, na jakiej przed laty walczył między innymi Andrzej Gołota.

– Chciałbym, aby HBO zorganizowało w tym roku galę z cyklu „Noc Młodych Ciężkich”. Produkowali kiedyś takie imprezy skupiające się na wschodzących gwiazdach wagi ciężkiej. W 1996 była transmisja z walkami Tua-Ruiz, Briggs-Wilson i Nicholson-Gołota. Siedem lat później zrobili galę z pojedynkami Mesi-Williamson, Giunn-Dokiwari i Gomez-Samil Sam – przypomina Fischer. – Kto mógłby się znaleźć w edycji na rok 2012? Tyson Fury i David Price dobrze reprezentowaliby Wielką Brytanię. Mike Perez i polski twardziel Andrzej Wawrzyk mogliby dodać trochę międzynarodowego smaczku. Do tego amerykańscy wielcy faceci – Seth Mitchell, Deontay Wilder, Joe Hanks i Jonathon Banks. Rozstawcie ich w dowolny sposób i myślę, że fani dostaliby dobre walki, a niektórzy z tych gości zrobiliby przy okazji krok w kierunku statusu challengera.

Andrzej Wawrzyk po raz kolejny wyjdzie do ringu już w najbliższą sobotę podczas gali „Wojak Boxing Night” w Raciborzu. Rywalem krakowianina w starciu o pasy WBA International i WBC Baltic będzie Duńczyk Claus Bertino (13-2, 8 KO).}