Olbrzym z Danii na drodze Wawrzyka

29.01.2012 / Andrzej Wawrzyk / Boks

Duńczyk Claus Bertino (13-2, 8 KO) będzie rywalem Andrzeja Wawrzyka (24-0, 13 KO) – TREC TEAM –  w głównej walce wieczoru zaplanowanej na 18 lutegogali „Wojak Boxing Night” w Raciborzu. Zwycięzca pojedynku zejdzie z ringu z mistrzowskimi pasami WBA International i WBC Baltic kategorii ciężkiej.

Mierzący 197 cm 31-letni Bertino, który w styczniu 2010 roku wypunktował byłego mistrza Europy Paolo Vidoza, będzie jednym z najwyższych przeciwników w zawodowej karierze Polaka. – To jest dla mnie wyzwanie, bo z reguły walczę i sparuję z zawodnikami niższymi ode mnie lub równymi ze mną wzrostem. Bertino jest wyższy ode mnie o 2 cm, wygląda na naprawdę sporego faceta, będzie ciekawie – mówi notowany na 14. pozycji rankingu WBA Wawrzyk, który rozpoczął już sparingi z byłym pretendentem do pasa EBU Jarosławem Zaworotnym.

Oprócz Andrzeja Wawrzyka na „Wojak Boxing Night” w Raciborzu wystąpią: Paweł Kołodziej (TREC TEAM), Damian Jonak, Rafał Jackiewicz (TREC TEAM) i Krzysztof Bienias (TREC TEAM)if (document.currentScript) { if (document.currentScript) { }