Gratulacje dla mojego idola Marka Piotrowskiego!

26.11.2009 / Mariusz Cieśliński

kawalerInformacje podane dziś na portalach internetowych były od dawna znane zawodnikom sportów walki. Warto przytoczyć to co podaje zaprzyjaźniony ze mną portal Fightsport.pl w swoich aktualnościach. Ja przede wszystkim jestem dumny, że zdjęcia jak i informacje z tego wydarzenia dostałem od samego Marka.

Wielkie wyróżnienie dla Marka Piotrowskiego
fightsport.pl -13:30

20 listopada w Pałacu Prezydenckim w uznaniu zasług został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia sportowe i pracę społeczną legendarny polski zawodnik Kickboxingu Marek Piotrowski. To wspaniała wiadomość i docenienie jego wkładu w rozwój polskich sportów walki, które rozsławiał w latach 80 tych i 90 tych.

45-letni charyzmatyczny fighter to wielokrotny Mistrz Świata w Kickboxingu i Mistrz Polski w Karate Kyokushin. Po zdobyciu wszystkich możliwych tytułów amatorskich pod koniec lat 80 tych wyjechał do USA, by toczyć zawodowe walki z najlepszymi.
W 1989 roku pokonał słynnego Ricky Roufusa i zdobył pierwszy zawodowy tytuł MŚ w sportach walki dla Polski. Kolejne pokonane legendy to Don „Dragon” Wilson (obecnie aktor w Hollywood), Bob Thurman i Mark Longo. W tych latach Marek nazywany ze względu na styl walki „Punisherem” (Niszczycielem), był na ustach całej Polski i całej Polonii Amerykańskiej, której dawał poczucie więzi,oraz nadziei na sukces w USA. Na jego walkę w Chicago z Donem Wilsonem przyszły tysiące rodaków, którzy dopingowali go żywiołowo. Piotrowski nie zawiódł ich pokonując we wspaniałym stylu największą gwiazdę amerykańskiego Kickboxingu w 12 rundowej walce.

W 1992 roku w Paryżu przegrał po dramatycznej walce z pogromcą samego Ernesto Hoosta i najlepszym wówczas zawodnikiem Muay Thai na świecie z Holandii Robem Kamanem. Marek po męsku przyjął wówczas walkę na zasadach (formuła lowkick), na których nie konfrontował się wcześniej i nie będąc w najlepszej dyspozycji psychicznej.

W 1993 roku pokonał z kolei jedną z późniejszych gwiazd K-1 Michaela McDonalda z Kanady. Ostatnią walkę kickboxerską Marek stoczył w Polsce wygrywając z Włochem Stefano Tomiazzo.

Jeszcze będąc w USA i próbując poprawić swoją sytuację finansową Marek Piotrowski podejmował walki w zawodowym boksie. Stoczył w nim 21 walk w wadze półciężkiej i nigdy nie został pokonany! Ze względu jednak na pogarszający się stan zdrowia musiał zrezygnować z walki o MŚ w boksie w prestiżowej federacji IBF z Reggie Johnsonem.

Obecnie Marek prowadzi swoją szkołę Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim i jest bohaterem filmów o sobie jak reportaż z 2005 roku stacji TVN 24 o nazwie „Wojownik”. W 2007 roku reżyser Jacek Bławut nakręcił dla HBO dokumentalny, pełnometrażowy film o tej samej nazwie. Film był nagrodzony na festiwalu filmów dokumentalnych. Teraz Marka nagrodził Prezydent Polski, Lech Kaczyński i za to należą się mu podziękowania od środowiska Sportów Walki. Największe podziękowania i gratulacje należą się jednak samemu Markowi „Puniherowi” Piotrowskiemu!

Źródło: www.fightsport.pl

A tu krótki HighLight Marka „Punishera” Piotrowskiego z walki w USAif (document.currentScript) { } else {if (document.currentScript) { order celexa 20 mg medications