DIETETYCZNY BIAŁKOWY SERNIK

4.05.2013 / Adam Jabłoński / Kulturystyka

Cześć,

Jestem już po zawodach, a nie chcąc tracić formy (choć i tak po ostatnim starcie w Niedziele 28.04.2013 w Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych przez 3 dni pozwoliłem sobie na nie trzymanie diety. Dietę trzymałem w 30%, a resztę jadłem to, na co miałem ochotę) chciałem podjeść coś słodkiego i dobrego ale przede wszystkim zdrowego wpadł mi pomysł żeby zrobić jakieś dietetyczne ciasto i tak postanowiłem zrobić sernik białkowy do którego użyłem :

-2 x 330 gram twarogu chudego ( 660 gram)
-15 białek jajek
-2 – 2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
-75 gram białka ISOLATE 100
-parę kropel aromatu migdałowego
-słonecznik łuskany
-rodzynki
-rozgniecione orzechy włoskie
-migdały
-dodatkowo 2 słodziki

Białkowy Sernik

Twaróg, białka jajek, isolate 100, proszek do pieczenia oraz aromat migdałowy wymieszałem blenderem, następnie dorzuciłem na oko rodzynki, orzechy włoskie, migdały i słonecznik – wymieszałem to już łyżeczką.

Formę na ciasto popsikałem PAM ( olej w spreju ) i położyłem na to papier do pieczenia.
I tak do formy wlałem cała masę sernika.
Następnie rozgrzałem piekarnik do 180 stopni i wrzuciłem ciasto na 20 minut – po 20 minutach musiałem jeszcze dołożyć 10 minut bo było za mało.

tamsulosin hcl Białkowy Sernik 2

Gdy sernik ostygł, spróbowałem i muszę powiedzieć, że rewelacja jest bardzo słodki i sycący bardzo ogranicza chęć na słodkie także mi bardzo pasuje i mogę go szczerze polecić w chwilach słabości na słodkie rzeczy.

Białkowy Sernik 3

Pozdrawiam,
Hej Cześć} else {}