Co robić gdy jest zimno?

22.12.2009 / Mariusz Cieśliński

Co robić gdy jest zimno? Trenować! Gdy większość ludzi chowa się przed zimnem w domu ja dużo czasu treningowego spędzam na zaprawie w terenie. Hartuję swoje ciało w ten sposób, dotleniam, zapobiegam zalaniu się tłuszczykiem – jest się w okresie przedświątecznym i świątecznym narażonym na ataki nie do końca zdrowej diety. Stąd i moja suplementacja jest nastroszona spalaczami – Clenburexin – który w oparciu o odpowiedni trening pilnuje mej wagi.

Aura, która z pozoru nie zachęca do treningów w terenie nie może ponosić winy za czasami zwykłe lenistwo. Przeszkadzać nie może nam trochę sypiącego śniegu, parę chmurek, niska temperatura. Nie ma złej pogody do treningu – wystarczy się dobrze ubrać. Dla przykładu w niedzielę z grupą znajomych w różnym wieku młócimy piłkę kopaną od wielu lat. Ostatni meczyk odbył się przy minus 14-15 stopniach poniżej zera. Jedyny moment kiedy mi było zimno to gdy opuściłem ciepły budynek. Po paru chwilach rozgrzewki czułem się jak w pomieszczeniu z ogrzewaniem, a za moment do samego końca gry było mi najnormalniej gorąco. Zimny bidon z rozcieńczonym Vitargo był tak samo potrzebny jak podczas gorącego dnia. Na trening wyszedłem w tym dniu naładowany specjalną mieszanką – Clenburexin, NitroXpack, L-karnityna Gold, MCT-Gold. Oczywiście zapite wodą i mocną czarną kawą. Żadnego posiłku przed trenigowego – pobudka ok 9.30, mecz11-z wyjątkiem BCAA G-Force. Gra na śniegu, zmienne tempo to prawdziwa próba ognia dla mięśni nóg i płuc. I  to właśnie w płucach i w nogach czułem ogień. Mix supli czułem jak zaczął działanie od początku do końca gry 2razy po 50 min. Czułem, że mam przewagę na boisku po kilku przebieżkach z piłką.

trec 051trec 049strzegom trening 002strzegom trening 012Jako, że najlepszym sposobem samokontroli jest waga zawodnika, nie wyobrażam sobie, żeby jakiś profesjonalny sportowiec zaniedbał się właśnie w tym okresie czyli świąteczno-noworocznym.

Trenujmy na powietrzu! Trening na sali w oparciu o trening na zewnątrz jest naprawdę fajnym zestawem.} else {