Artykuł z Seminarium w Brawler Fight Club

31.01.2012 / Mariusz Cieśliński

Sport Świetokrzyskie » Sport – sporty walki

* wyślij
* wydrukuj
* zgłoś błąd
* e-wydanie
* rss
* forum
* wykop
* A A A

dodano: 30 stycznia 2012, 18:43

tagi:pomyków
Mariusz Cieśliński trenował w Pomykowie! (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA kulaga@echodnia.eu

To było duże wydarzenie sportowe w Pomykowie. W hali przy Zespole Placówek Oświatowych odbyło się seminarium sportów walki z Mariuszem Cieślińskim. Jest to utytułowany zawodnik startujący w K-1, kick boxingu i muay thai, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata.

W seminarium z Mariuszem Cieślińskim uczestniczyło około 60 osób, nie tylko z powiatu koneckiego.

(archiwum organizatora)

Zdjęcia

* Mariusz Cieśliński w Pomykowie

Mariusz Cieśliński jest pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w muay thai, czyli w boksie tajskim. Podczas gali w Nowym Jorku w walce w kategorii 58 kilogramów pokonał jednogłośnie na punkty gwiazdę tego sportu, Faphimai’ego Bunkerda z Tajlandii. Nic dziwnego, że przyjazd tego znanego zawodnika do Pomykowa był dużym wydarzeniem sportowym w całym powiecie koneckim.

ĆWICZYŁO 60 OSÓB

Seminaria z Mariuszem Cieślińskim cieszą się dużym uznaniem wśród trenujących, co potwierdziła liczba osób przybyłych na spotkanie w Pomykowie. W sumie zgromadziło się około 60 miłośników sportów walki. Poza lokalnymi klubami, takimi jak Brawler FC Końskie, który był organizatorem imprezy, i Koneckim Klubem Karate Kyokushin, na imprezie pojawili się zawodnicy z klubów Muay Thai z Kielc, Częstochowy i Przedborza. Z zainteresowaniem oglądali trening z udziałem utytułowanego zawodnika, który ma już ponad 20 lat doświadczenia w sportach walki.

BYŁO DUŻO WRAŻEŃ

-Mariusz, to chodząca legenda sportów walki, jego sława nie pozbawiła go jednak skromności i serdeczności. Starał się podchodzić do każdego indywidualnie, dzięki czemu całe seminarium odbyło się w przyjacielskiej i życzliwej atmosferze, bez faworyzowania jednego czy drugiego zawodnika – mówił Marcin Kij, założyciel Brawler FC Końskie, organizator seminarium.
Za pomoc w organizacji seminarium jego uczestnicy za naszym pośrednictwem dziękują Ewie Szczepanik, która jest dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie. -To spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, zarówno nam – uczestnikom, jak i widzom na trybunach. Cieszymy się, że mogliśmy gościć zawodnika światowej sławy – dodał Marcin KijSeminarium-uczestnicy} else {